خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

سازمان نگرش نو: کشورهای اروپایی به برخورد تبعیض آمیز با پناهجویان افغان پایان دهند

سازمان نگرش نو: کشورهای اروپایی به برخورد تبعیض آمیز با پناهجویان افغان پایان دهند

Apr 21, 2016 - 15:09

کابل(پژواک، ۲ ثور ۹۵): سازمان اجتماعی نگرش نو با انتقاد از برخورد تبعیض آمیز با پناهجویان افغان در کشور های اروپایی، از سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا خواست تا جلو این برخورد های را بگیرند.

عبدالقیوم نادری، رئیس سازمان اجتماعی نگرش نو امروز در یک نشست خبری در کابل با انتقاد از بی توجهی سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا به وضعیت پناهجویان افغان گفت: "پناهجویان افغان نباید برگشت داده شوند و نباید با آنان برخورد تبعیض آمیز صورت بگیرد."

وی افزود:" برخورد دوگانه با پناهجویان، ناقض حقوق بشر و همچنان ارزش های اروپایی است و نباید اعمال شود، تمامی کشور های جهان مکلف هستند مطابق به معیار ها و پرنسیب های ملی و بین المللی زمینه مناسب زندگی و حفظ عزت و حرمت انسانی را برای شان مساعد سازند."

نادری گفت که سازمان اجتماعی نگرش نو از کشورهای اروپایی می خواهد تا با مهاجرین افغان مدارا کنند و بین آنان و دیگر مهاجرین که از کشورهای سوریه و یا عراق  هستند، تبعیض قایل نشوند.

برخی رسانه های بین المللی گزارش کرده اند که در حال حاضر هزاران مهاجر افغان که قصد پناهندگی در کشورهای اروپای غربی و یا شمالی را داشته اند در ترکیه و یونان در بی سرنوشتی بسر می برند و به آنان اجازه سفر داده نمی شود.

نجیه نجوا، عضو دیگر سازمان نگرش نو گفت که از کمشنری عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، سازمان عفو بین الملل، دیدبان حقوق بشر و کمیسیون حقوق بشر اتحادیه اروپا می خواهند بر اتحادیه اروپا فشار وارد کنند تا رویه تبعیض آمیز خود را با مهاجرین افغان تغییر دهند.

وی گفت که باید ضمن رسیدگی به مشکلات این مهاجرین، به درخواست های پناهندگی آنان رسیدگی شود.

در پایان این نشست خبری، سازمان نگرش نو قطعنامه یی صادر کرد که در آن از حکومت افغانستان خواسته شده است تا بخاطر جلوگیری از فرار جوانان به خارج کشور، زمینه کار را برای آنان فراهم سازد و برای بهبود وضعیت امنیتی کشور با جدیت تلاش کند.

این نگرانی ها در حالی ابراز می شود که سید حسین عالمی بلخی، وزیر امور مهاجرین کشور گفته است که در حال حاضر حدود یک میلیون تن بیجا شده داخلی در کشور وجود دارد و افزون بر این، در یک سال اخیر حدود ۲۵۰ هزار تن از افغانها به دلیل مشکلات اقتصادی و نا امنی به کشورهای مختلف به ویژه اروپایی مهاجرت کرده‌اند.

 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement