خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

به ٧٠٠ هزار مهاجر افغان در پاکستان کارت مهاجرت داده مى شود

مهاجرين

آرشيف

به ٧٠٠ هزار مهاجر افغان در پاکستان کارت مهاجرت داده مى شود

Jul 22, 2017 - 15:32

کابل (پژواک، ٣١ سرطان ٩٦): روند ثبت نام و توزيع کارت مهاجرت، براى حدود ٧٠٠ هزار افغان فاقد مدرک مهاجرت در پاکستان آغاز شده و قرار است در شش ماه آينده تکميل شود.

در خبرنامه وزارت امور مهاجرين و عودت کنندگان افغانستان آمده است که بر اساس توافق ميان اين وزارت و وزارت سرحدات و ایالت های پاکستان، روند ثبت افغان های فاقد مدرک و توزیع کارت های مهاجرت در ایالت خیبر پشتونخواه پاکستان، به طور امتحانى بتاریخ ٢٩سرطان سال روان آغاز شده است.

بر اساس معلومات منبع، قرار است در روزهای نزدیک، ٢٥ کارمند خدمات ملکی افغانستان جهت شناسایی و تثبیت هویت افغان هاى مقيم پاکستان و نظارت از این پروسه، به پاکستان اعزام گردد.

منبع نوشته است که روند ثبت و توزیع کارت مهاجرت براى حدود ٧٠٠ هزار مهاجر افغان که فاقد مدرک هستند، رسما در هجدهم ماه آينده (اسد) در ٢١ مرکز ثبت نام در ایالت های مختلف پاکستان آغاز ميشود.

در خبرنامه تذکر رفته است که اين روند، شش ماه را در برخواهد گرفت.

در خبرنامه آمده است: «آن عده مهاجرینی که در گذشته قادر به رفتن به مراکز ثبت نام نبودند، آن عده از مهاجرینی که کارت های مهاجرت (POR) را حین عودت به کشور تحویل داده؛ اما بنا بر دلایل مختلف نتوانسته اند در افغانستان بمانند، افرادى که کارت هاى مهاجرت شان از سال ٢٠١٢ ميلادى بدین سو تمدید نشده و بعدا توسط اداره [ملى ثبت نفوس پاکستان] (NADRA) باطل گردیده، شامل اين برنامه شده مى توانند.»

همچنان اطفال زیر سن پنج سال که در آخرین مرحله ثبت نام مهاجرین در پاکستان شامل نگردیده اند، آن عده مهاجرینى که در سال ٢٠١٠ ميلادى کارت هاى شش ماهه مهاجرت را دريافت کرده بودند و اکنون اين کارت ها باطل شده است، مهاجرين افغان که شناخت کارت (سند هویتی پاکستان) را به دست آورده بودند ولی باطل شده است، و مهاجرين افغان که سند هويتى پاکستان را اخذ نموده اما اکنون مى خواهند آن را لغو کنند و در عوض کارت هاى مهاجرت به دست آورند، نيز شامل برنامه يادشده شده مى توانند.

در پايان خبرنامه آمده است که در حال حاضر، بيش از ١،٢ ميليون افغان دارای مدرک مهاجرت (POR) و حدود ۷۰۰ هزار افغان بدون اسناد مهاجرت، در پاکستان به سر می برند. 

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement