خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

حکمتيار: تحريم جنگ از سوی سران قومی بهترین راه تامین صلح است

حکمتيار: تحريم جنگ از سوی سران قومی بهترین راه تامین صلح است

Jul 28, 2017 - 10:33

کابل (پژواک، ٦ اسد ٩٦): رهبر حزب اسلامی، تامین عدالت را در تحکیم صلح و امینت ضروری دانسته می گوید تلاش می کند که شوراهای قومی و ساختارهای گذشته دوباره فعال شوند؛ تا در خاتمه دادن به جنگ کمک کنند.

د حزب اسلامي افغانستان د فرهنګي چارو رياست د مطبوعاتي څانګې په خبرپاڼه کې راغلي چې ګلبدين حکمتيار دغه څرګندونې تېره ورځ د منګلو شورا له مشر او غړو سره په کتنه کې وکړې.

در خبرنامه دفتر مطبوعاتی ریاست امور فرهنگی حزب اسلامی آمده است که گلبدين حکمتیار، این امطلب را روز گذشته در دیدار با سران و اعضای شورای قوم منگل اظهار داشته است.

امیر حزب اسلامی در این دیدار، قربانى هاى قوم منگل در زمان جهاد با روس ها را ستوده و از سران این قوم خواسته است که با هم متحد شوند و جلو جنگ را در مناطق شان بگیرند.

حکمتیار مى گويد: «تلاش ما این است که شوراهای قومی و ساختارهای سابق دوباره فعال شوند تا در خاتمه دادن جنگ ها همکارى کنند.»

به گفته وی؛ کوتاه ترین، ارزان ترین و آسان ترین راه تحکیم صلح، این است که سران قومی، جنگ را تحریم کنند و صدای صلح را بلند نمایند.

وی افزود که جنگ جاری در کشور، به نفع بیگانگان ادامه دارد و بايد هرچه زودتر خاتمه داده شود.

امیر حزب اسلامی، یک بار دیگر بر حمایتش از نظام کنونى تاکید کرده، خواستار برگزاری انتخابات شفاف و عادلانه شده و گفته است که حقوق تمام اقوام کشور باید داده شود.

حمتیار گفته است:«اگر می خواهیم که امنیت باشد، در قدم اول باید عدالت تامین شود، و دیگر وقت حکومت کردن گروهای کوچک گذشته است.»

در خبرنامه آمده است که سران و اعضای شورای منگل، درین دیدار از امضاى معاهدۀ صلح میان حکومت و حزب اسلامی حمایت کرده، تلاش های امیر حزب اسلامی را در راستاى خاتمه دادن جنگ ستایش نموده و شرایطى که به اساس معاهده صلح ميان اين حزب و دولت به وجود آمده، يک فرصت تاريخى در راستاى تحکیم صلح و پیشرفت در کشور خوانده اند.

منبع نوشته است: «سران قوم منگل گفتند که مردم براى بيرون رفت از حالت دردناک موجود در تلاش قيادت خوب مى باشند و آروزی تامین صلح و ثبات تحت قیادت شما(حکمتیار) در کشور هستند.»

در خبرنامه آمده است که سران قوم منگل،از تلاش های حزب اسلامی حمایت نموده و سهمگیری اقوام در تامین صلح و امنیت در کشور را مهم دانسته اند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement