خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

يک معلم در پکتيا از سوى پوليس محلى کشته شد

يک معلم در پکتيا از سوى پوليس محلى کشته شد

Sep 17, 2017 - 18:56

گرديز(پژواک،٢٦سنبله٩٦) پولیس محلی، یک معلم را در ولسوالی زرمت ولایت پکتیا در خانه اش کشته و دو عضو دیگر از اعضای خانوادۀ وی را زخمی کرده است.

باشندگان این منطقه می گویند که پولیس از طرف شب، به هدف دزدی به خانۀ معلم جان محمد وارد شده؛ اما وقتیکه معلم موصوف با سر و صدای دزدان بیدار شده، پولیس بر این معلم تیراندازی کرده و پسر و یک برادرزادۀ وی را زخمی کرده اند.

محمد انور باشندۀ این منطقه به آژانس پژواک گفت که بعد از این حادثه، نیروهای اردوی ملی به منطقه رسیده و پولیس یادشده را از پوسته های شان بازداشت و به قوماندانی امنیه تحویل داده اند.

موصوف افزود که پولیس محلی، از خانۀ معلم جان محمد، یازده هزار کلدار پاکستانی و سه هزار افغانی نیز با خود برده است.

وی اضافه کرد: "این پولیس محلی، از طرف شب به خانۀ معلم صاحب داخل شده بود، معلم جان محمد بیدار شده و شاید بین شان مشاجره صورت گرفته و پولیس، سرش فیر نموده و استاد را کشته و پسر و یک برادرزاده اش زخمی شده اند."

سمونوال محمد عارف مجاهد قوماندان امنیۀ زرمت نیز این حادثه را تایید کرده و گفته است که سه پولیس محلی متهم این قضیه، بازداشت شده اند.

وی اضافه کرد: "شب گذشته در اوریاخیل یک حادثه رخ داده است، عاملین آن بازداشت شده اند و در مورد معلومات و جزئیات کامل، بررسی ها جریان دارد."

گفته می شود که جان محمد که حدود چهل سال عمر دارد، از چند سال به این طرف به عنوان معلم در لیسۀ حبیب الله زرمتی سرگرم وظیفه بود و در منطقه به نام نیک و با اخلاق شهرت داشت.

شاگردان لیسۀ یادشده، از قتل معلم شان نگران اند و می گویند که آنها را با بسیار محبت آموزش میداد.

یک شاگرد صنف نهم به نام عبدالله گفت: "معلم بسیار خوب بود، کدام شاگرد را که برای خواندن درس بالا میکرد، برایش صدا میکرد که بلند شو لالا درس بخوان! وی معلم بسیار خوبی بود."

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement