خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

از قاچاق پنج طفل جلوگيرى شد

از قاچاق پنج طفل جلوگيرى شد

Sep 21, 2017 - 14:36

گرديز(پژواک، ٣٠سنبله ٩٦):پوليس ولايت پکتيا، پنج طفل که به پاکستان قاچاق مى شد با سه قاچاقچى پاکستانى در ولسوالى دند پتان بازداشت نموده اند.

مل پاسوال توريالى عبديانى قوماندان امنيۀ پکتيا،  به تاريخ(٣٠سنبله) به آژانس خبرى پژواک گفت که پنج طفل ياد شده باشندۀ گان ولسوالى زرمت اين ولايت اند که به هدف آموزش تروريستى به کشور همجوار انتقال مى شده اند.

عبديانى گفت که انتقال دهندگان شناخت کارت هاى پاکستانى دارند، براى عبور از سرحد با پوليس پاکستانى تماس گرفته و از آنها اطمنان کمک حاصل کرده بوده اند.

قوماندان امنيۀ گفت که در مبايل هاى افراد ياد شده، فلم هاى غير اخلاقى و برهنه نيز وجود دارد.

او مى گويد:"اطفال ياد شده را از زرمت تا دند پتان انتقال داده و مى خواست که داخل پاکستان شوند و بعداً در مرکز تروريستى در پاکستان تربيه شوند. مخالفين مسلح هيچ اصل اخلاقى و انسانى را رعايت نمى کنند، در جنگ هاى خود نيز از اطفال استفاده مى کنند."

اطفال ياد شده مى گويند  که اين افراد نمى شناسند؛ اما از خانه هاى خود به نام کسب تعليمات دينى آورده  شده اند.

مقامات مى گويند، تلاش مى کنند که اطفال ياد شده را به خانه هاى خود تسليم نمايند و سه تن بازداشت شده به ارگان هاى عدلى معرفى شوند.

مقامات امنيتى پکتيا، از تمامى خانواده ها خواست که از اطفال خود مواظفت نموده و آنها براى کسب تعليم دينى به پاکستان روان نکنند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement