خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

"نیروهای امنیتی در کندز، از حالت دفاعی به حالت تهاجمی درآمده اند"

"نیروهای امنیتی در کندز، از حالت دفاعی به حالت تهاجمی درآمده اند"

Oct 02, 2017 - 11:41

شهرکندز(پژواک،١٠ميزان٩٦): مسولان امنيتى در ولایت کندز میگویند که نیروهای امنیتی، از حالت دفاعی به حالت تهاجمی درآمده اند و مخالفین مسلح دولت، ديگر توان حملات بزرگ بالای شهر کندز را ندارند.

مل پاسوال عبدالحمید حمیدی قوماندان امنیه ولايت کندز، امروز درصحبت اختصاصى به آژانس خبرى پژواک گفت که نیروهای امنیتی افغان در ولایت کندز، سیستم جنگ را از حالت  دفاعی به حالت تهاجمی تغيير داده اند و طالبان با شکست مواجه اند.

حمیدی افزود: «حدود یک ماه میشود که نیروهای امنیتی منجمله کوماندو، مصروف انجام عملیات خاص مى باشند، عملیات کوماندو در عمق مخالفین دولت صورت میگيرد و عمليات ديگر نيز همزمان جريان دارد، که منجر به شکست دشمن شده است.«

حمیدی افزود که طالبان، دیگر توان حمله بالاى شهر کندز را ندارند و نیروهای امنیتی در حالت پیشروی اند.

از سوی دیگر باشندگان ولایت کندز، از خوب شدن وضعیت امنیتی ولایت کندز خوشنود هستند؛ اما ميگويند که براى آزاد ساختن مناطقى که در کنترول طالبان است، هیچ اقدامى صورت نگرفته است.

حفیظ الله از باشندگان ولایت کندز به پژواک گفت که وضعیت در داخل شهر کندز خوب شده؛ اما مناطقى که در دست طالبان است، تا هنوز آزاد نشده است.

حفیظ افزود: «داخل شهر کندز وضعیت امنيتى خوب است؛ اما ساحات نزدیک به شهر، هنوز هم در دست مخالفین دولت است؛ نیروهای امنیتی باید عملیات کنند تا ساحات بزرگى که در دست طالبان است آزاد گردد.«

شفیق الله باشنده دیگر کندز نیز گفت که حکومت، بايد براى آزاد سازى مناطقى که در دست طالبان است، عمليات بزرگ را راه اندازى کند.

وى علاوه کرد: "همين بهترين موقع است، طالبان ضعيف شده، حکومت بايد طالبان را در اين شهر نابود کند."

همچنان صفی الله امیری عضو شورای ولایتی کندز به پژواک گفت: « قبول داریم که وضعیت امنیتی بهتر شده است؛ اما بازهم نیروهای امنیتی کوشش کنند تا ساحات بزرگى را که در دست طالبان است، آزاد کنند؛ اگر ساحات نزدیک به شهر آزاد شود، وضعیت خوبتر و خوبتر مى شود.«

اما طالبان اين سخنان را رد ميکنند.

ذبيح الله مجاهد سخنگوى طالبان به پژواک گفت که نیروهای امنیتی افغان، هنوز هم در حالت دفاعی هستند.

وى علاوه کرد: "اين نيروها توان ندارند که بالای مناطقى که زیر تصرف طالبان است حمله کنند."

مجاهد افزود که مناطق زياد ولايت کندز، هنوز هم در کنترول طالبان ميباشد.

کندز از جمله ولايت هاى نا امن افغانستان است که طى دوسال اخير، دوبار به دست طالبان سقوط نموده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement