خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

مظاهره عليه قهار قدير عضو شوراى ولايتى ننگرهار صورت گرفت

مظاهره عليه قهار قدير عضو شوراى ولايتى ننگرهار صورت گرفت

Nov 14, 2017 - 15:26

جلال آباد (پژواک، ٢٣ عقرب ٩٦): شمارى از باشندگان ولسوالى سرخ رود ننگرهار، عليه قهار قدير عضو شوراى ولايتى اين ولايت مظاهره نموده و گفته اند که موصوف، زمين هاى آنها را غصب نموده است.

آنها که شعارهاى مرگ بر قهار قدير و مرگ بر غاصبين سر داده بودند، حوالى چاشت  امروز(٢٣عقرب)، در مقابل مقام ولايت جمع شده و خواهان بازداشت اين عضو شوراى ولايتى شدند.

رفيع الله عزيزى رييس شوراى قومى غوچک ولسوالى سرخ و يکى از تنظيم کنندگان مظاهره که لباس و گريبان خود را نيز در جريان مظاهره پاره کرده بود، از قهار قدير عضو شوراى ولايتى شکايت نمود و گفت که مامورين امنيتى و دولتى ولسوالى سرخ رود نيز در اين موضوع سهل انگارى مى کنند.

او افزود که مشکل ياد شده، بر سر ملکيت زمين قومى غوچک به ميان آمده که آنها براى پارک، قبرستان، خانه ها براى مردم بى خانه و مراسم زنده و مرده، از کانال خريده اند.

به اساس معلومات موصوف، قهار قدير عضو شوراى ولايتى، با استفاده از زور، زمين هاى آنها را غصب نموده و در آن براى خود آبادى مى کند.

موصوف انتقاد نمود که هر چند موضوع را به ولسوالى سرخ رود عرض کرده؛ اما آنها در اين مورد هيچ اقدام نکرده اند.

صفت الله يکى از مظاهره کنندگان گفت که شب گذشته، بالاى آنها گلوله بارى نيز صورت گرفته و از سوى قهار قدير، به مرگ تهديد شده اند.

موصوف خواست که ادارۀ ولايتى ننگرهار، به مشکلات شان رسيدگى نمايد؛ وگرنه شکايت خود را تا دروازه هاى ارگ مى رسانند.

احمد على حضرت رييس شوراى ولايتى ننگرهار، به هدف شنيدن مشکلات مظاهره کنندگان، به محل مظاهره رفته و به آنها تعهد کرد، که مشکل شان تا روز يکشنبه آينده حل خواهد شد.

 سيد على اکبر سادات ولسوال سرخ رود نيز در منطقه وجود داشت. پژواک تلاش نمود که نظر موصوف را نيز داشته باشد؛ اما وى از اظهار نظر خود دارى نمود.

اما عطاءالله خوگيانى سخنگوى والى ننگرهار، به آژانس پژواک گفت که رييس شوراى ولايتى و رييس ادارى ولايت، به هدف شنيدن مشکل مظاهره کنندگان، رفته و مشکل شان را مى شنوند.

او افزود که اشخاص يادشده؛ مشکل مظاهره کنندگان را با والى در ميان خواهند گذاشت و راه حل آن جستجو ميشود.

پژواک تلاش نمود که نظر قهار قدير عضو شوراى ولايتى را  نيز با خود داشته باشد؛ اما با وجود تلاش هاى مکرر تماس با آنها گرفته نشد.

هرچند موضوع غصب زمين در ننگرهار، تا غصب مساجد رسيده؛ اما اين اولين بار است که مردم اين ولايت عليه غاصبين همچو يک اقدام انجام مى دهند.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنى رييس جمهور کشور، يک سال قبل طى سفرى به ننگرهار، به مقامات محلى دستور داده بود که غاصبين زمين را هدف قرار دهند.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement