خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

باشندگان کندز: جنگها و ناامنى ها خسارات هنگفتى به ما وارد کرده است

باشندگان کندز: جنگها و ناامنى ها خسارات هنگفتى به ما وارد کرده است

Nov 23, 2017 - 15:20

شهرکندز(پژواک،٢قوس٩٦): باشندگان ولایت کندز میگویند که جنگ ها و نا امنی های اخیر، خسارات مالی هنگفتی را به ساکنان این ولایت به جا گذاشته و مردم را با مشکلات زيادى روبرو ساخته است.

این باشندگان میگویند که جنگ ها و درگیری های دوسال اخیر، برعلاوه تلفات افراد ملکی سبب تخریب منازل مسکونی، تخریب پل وپلچک ها و راه های عامه شده و ساکنان این ولایت را بامشکلات وچالشهای زیادی روبرو کرده است.

اکمل رحمانی یکتن از باشنده قریه ناصری ولایت کندز، از خسارات هنگفت جنگ به ستوه آمده و از دولت صلح میخواهد.

رحمانی گفت: « مه هیچ نفهمیدیم که زندگی چی است؟ تمام روز جنگ است، خانه های خود را از دست دادیم، ما از دولت کمک نمیخواهیم، تنها امنیت وصلح میخواهیم.«

ناصر باشنده ديگر اين ولايت افزود: « مه دهقان هستم، این جنگ ها تاثیرات خراب دارد و تمام حاصلات ما از دست همین جنگ از بین رفته و دولت هم تا هنوز در قسمت آرامی هیچ اقدام نکرده، ما از ريیس جمهور میخواهیم که در قسمت صلح مردم افغانستان کوشش کند.«

این باشندگان کندز شکایت میکنند که جنگ ها و درگیری های مسلحانه درمرکز و ولسوالی ها، آنان را متضرر کرده است.

تعدادى ديگر از باشندگان اين ولايت به همين نظر اند.

اما مقامهای امنیتی میگویند که آنان در جریان عملیاتهای نظامی، مخالفان مسلح دولت را شکسته داده اند و آنها دیگر توانایی جنگ رویارو با نیروهای امنیتی را ندارند.

عبدالحمید حمیدی قوماندان امنیه کندز گفت در عملیات های اخیر نظامی، طالبان را شکست داده اند و دیگر توانایی آنرا ندارند تا افراد ملکی را متضرر سازند.

باشندگان ولایت کندز، از مخالفان مسلح حکومت میخواهند که از جنگ وخشونت دست بردارند، بروند به صلح بپیوندند تا امنیت تامين شود.

کندز از جمله ولايات هاى نا امن کشور ميباشد که طى دو سال اخير، دوبار به دست طالبان مسلح سقوط نموده است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement