خدمات پژواک

بخش عکاسى پژواک

پوشش خبری انتخابات

صفحه ویژۀ معادن

Afghan Peace Process Special Page

خدمات پيام هاى تجارتى پژواک

Daily Newsletter

Language
Sending Time (GMT / Kabul time)

در ولسوالی سروبی نیروگاه برق آفتابی ساخته می شود

در ولسوالی سروبی نیروگاه برق آفتابی ساخته می شود

Nov 26, 2017 - 18:46

کابل (پژواک،٥ قوس ٩٦): شرکت برشنا می گوید که یک نیروگاه ۲۰ مگاواتی برق آفتابی، به کمک بلاعوض بانک انکشاف آسیایی، در ولسوالی سروبی ساخته می شود.

وحیدالله توحیدی سخنگوی ریاست برشنا، به آژانس خبری پژواک گفت که قرارداد این پروژه امروز در مراسمی در ارگ، میان اکلیل حکیمی وزیر مالیه، امان الله غالب رئیس اجرایی شرکت برشنا، و سمیول تومیوا رئیس نمایندگی بانک انکشاف آسیای در افغانستان امضاء شد.

وی گفت پروژه مذکور به اعلان گذاشته شده است و تا اکنون، شرکت مجری و زمان آغاز و پایان آن مشخص نشده است.

شرکت برشنا در خبرنامه یی گفته است که این نیروگاه ٢٠ مگاواتی برق خورشیدی، با هزینه ۴۴ میلیون و ۷۶۰ هزار دالر در ساحه بند برق نغلو مربوط ولسوالی سروبی کابل ساخته می شود.

گفته شده است که با تکمیل این پروژه، بخشی از کمبود انرژی کابل و جلال آباد برطرف می شود.

در خبرنامه تصریح شده است در صورت صورت همکاری و فراهم شدن بودجه اضافی، ظرفیت این نیروگاه به ۳۰ تا ۴۰ مگاوات افزایش خواهد یافت.

تلاش برای ساختن نیروگاه های تازه برای تامین برق به ویژه نیازمندی پایتخت، در حالی صورت می گیرد که در حال حاضر، برق در کابل به شکل نوبتی توزیع می شود و مردم از این وضعیت با توجه به فرارسیدن موسم سرما انتقاد می کنند.

پیش از این مسوولان اداره برق کابل گفته بودند که ۲۶۵ مگاوات برق وارداتی و ۱۵ مگاوات از بند برق سروبی، به کابل اختصاص یافته؛ اما میزان تقاضا ۶۰۰ مگاوات است.

گزارش های مربوطه:


Download “Pajhwok” mobile App, on your smartphone to read and access latest news, features, interviews, videos and photos about Afghanistan.

   

تبصره کنيد

اعلانات

Advertisement